Rusza pierwszy polski blog o Biennale Architektury w Wenecji!

Weneckie Biennale Architektury to najważniejsze wydarzenie w świecie architektury, jest niezmiernie wyczekiwane przez wszystkich zainteresowanych sprawami tej dziedziny. To wręcz święto architektury, misterium odbywające się raz na dwa lata, które przyciąga do Wenecji ludzi z całego świata, w tym największe gwiazdy architektury, ale i tysiące odwiedzających. To właśnie tam kształtowana jest wizja architektury przyszłości, tam wytyczany jest kurs debaty, to w Wenecji rodzą się nowe zjawiska i trendy architektoniczne. 

4A_Fotor

Mimo swojej długiej tradycji i renomy Biennale nie dorobiło się jednak medium, które by wszystkie różnorodne wydarzenia towarzyszące tej wielkiej międzynarodowej imprezie, opisywało w jednym miejscu. Potrzebna jest zbiorcza opowieść o Biennale, narracja, która tą wielowątkową historię zamknie w jednym miejscu – na specjalnym blogu.

Chcemy na bieżąco relacjonować z Wenecji wydarzenia Biennale właśnie poprzez naszego archibloga weneckiego „Delirious Venice”. Blog będzie stale aktualizowany – pojawią się na nim nasze wpisy z wszystkich wystaw i wydarzeń Biennale Architektury. Będziemy tu pisać recenzje, przedstawiać ekskluzywne wywiady z ważnymi postaciami świata architektury, ale i spisywać na gorąco wrażenia, czy impresje weneckie. Nasz blog będzie w pełni interaktywny. Na bieżąco będzie można komentować nasze wpisy na FB lub twitterze, publikować je, my sami będziemy udostępniać wpisy innych osób piszących o Biennale. Stworzymy też kanał na You Tube, gdzie będziemy umieszczać nasze filmiki nagrywane na Biennale.

Blog rozpoczyna się na miesiąc przed początkiem Biennale! Główną relację rozpoczniemy w weekend otwarcia 7-8 czerwca, kiedy odbywają się najważniejsze wernisaże, spotkania, imprezy Biennale.

Nasz blog będzie jeszcze przez następne kilka miesięcy relacjonował wystawy, wernisaże, wykłady z architektami. Większość relacji będzie nadawanych „na żywo” z Wenecji. Nasz blog będzie więc bezkonkurencyjnym źródłem informacji na temat tego wydarzenia.

18.05.2014