Meetings on Architecture

Marcin Szczelina  był jednym z prelegentów serii dyskusji Meeting on Architecture” kuratorowanej przez Alejandro Aravenę.

img_20161031_1414321

od lewej:: Matthias Schuler & Anja Thierfelder (Transsolar), Michael Braungart (EPEA), Luca Molinari, Hugon Kowalski & Marcin Szczelina

29 października odbył się  panel dyskusyjny o nazwie „Meetings on Architecture” podczas którego wybrani przez Alejandro Aravenę prelegenci mieli okazję opowiedzieć o swoich projektach, które zrealizowali w ramach głównej wystawy „Reporting from the front” na tegorocznym Biennale Architektury w Wenecji. Dyskusja dotyczyła zrównoważonego rozwoju, w której udział wzięli: Michael Braungart (Greenpeace), Matthias Schuler i Anja Thierfelder (Transsolar), Marcin Sczelina i Hugon Kowalski, twórcy projektu „Let’s talk about garbage”, a moderatorem był Luca Molinari.

Biennale od otwarcia zorganizowało jedynie 4 debaty. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim ochrony środowiska oraz społecznej odpowiedzialności architektury i architekta. Jedna z konkluzji debaty jest taka, że architekci muszą współpracować z politykami aby wprowadzać odpowiednie regulacje prawne.

Poniżej znajduje się zapis dyskusji.