Kwestionariusz Snobów: Matthias Böttger

Był już kwestionariusz Prousta, teraz czas na kwestionariusz Snobów! Na kilka dni przed otwarciem Biennale Architektury poprosiliśmy o wypełnienie go osoby, które szczególnie cenimy w świecie architektury. Pytaliśmy o ich oczekiwania wobec weneckiej wystawy, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wypytali o najlepsze imprezy na mieście. Nie mogło też zabraknąć fundamentalnego dylematu: spritz czy woda?

1. Rem Koolhas i „Fundamentals” – Twoje oczekiwania od tegorocznej edycji Biennale?

Oczekiwania są bardzo duże! Wiele ciekawych nazwisk na liście wystaw i bardzo wymagające tematy. Wysokie oczekiwania zawsze ciężko spełnić… Zobaczymy.

2. Twoje „must see” na Biennale?

Raczej „must see” Wenecji. Il Redentore. Zdecydowanie. Querini Stampalia, San Michele, Burano… Biennale? Jak mogę to wiedzieć, zanim się nie rozpocznie?

3. Party, które się bez Ciebie nie obędzie?

Tak naprawdę to żadne…imprezy już mnie nie interesują.

4. Spritz czy woda?

Prosecco!
5. S,M,L or XL? (pierwsza skojarzenie)

Bez skali.

6. Jakieś porady dla tych, którzy udają się na Biennale?

Rozluźnijcie się! Wenecja i bez tego jest deliryczna.

286_19058523201_2782_n_Fotor

MATTHIAS 

BÖTTGER

niemiecki architekt i kurator. Razem z Friedrichem von Borriesem był w 2008 komisarzem generalnym i kuratorem wystawy „Updating Germany – 100 Projects for a Better Future” na Biennale Architektury w Wenecji. Od 2011 roku jest dyrektorem artystycznym Niemieckiego Centrum Architektury (DAZ) w Berlinie.

04.06.2014