SNOBY Z WYKŁADEM W BWA W ZIELONEJ GÓRZE

Zmieniające się miasta i nowe zwyczaje ich mieszkańców, przestrzeń publiczna i jej zawłaszczanie, inwestycje, reprywatyzacje, deweloperzy i architekci. Które z nowopowstających budynków przejdą do historii architektury, a które zostaną zastąpione nowymi? Jak zadbać o naszą przyszłość, nasze najbliższe otoczenie i sprawić, żeby nasze osiedla, miejsca nauki i pracy wyglądały i funkcjonowały lepiej? Zapraszamy do udziału w nowym cyklu spotkań, wykładów i dyskusji o współczesnej architekturze organizowanych przez BWA w Zielonej Górze pod nazwą Biuro Architektury.

Pierwszy wykład w ramach cyklu spotkań o współczesnej architekturze – Biuro Architektury:

DOMY NASZYCH CZASÓW  

/ TOMASZ MALKOWSKI & MARCIN SZCZELINA / SNOB ARCHITECTURE

poniedziałek 25.02, godzina 19:00

Architektura otacza nas każdego dnia. Czy zwracamy uwagę na miejsca, w których mieszkamy, pracujemy i spędzamy wolny czas? Nawet jeśli nie – to architektura wpływa na nasze życie, zachowanie, a czasami samopoczucie. Dlaczego wciąż za mało się mówi i pisze o architekturze? Może właśnie ten brak wiedzy i świadomości architektonicznej, a także niedostatek merytorycznej krytyki powodują, że w polskich miastach panuje chaos przestrzenny, a przeciętny Polak marzy o dworku z blachodachówką otoczonym betonowym płotem i równym rzędem tui wokół trawnika.

Który budynek jest dobry, a który zły i co to jest dobra i zła architektura? Czy to kwestia piękna, funkcjonalności, czy widzimisię? Tomasz Malkowski i Marcin Szczelina, założyciele platformy architektonicznej SNOB ARCHITECTURE, od lat zajmujący się krytyką architektury i publicystyką – postarają się zaprezentować krótką lekcję „czytania” architektury i nakreślić główne tendencje w polskiej architekturze współczesnej – zaprezentują najciekawsze realizacje, ale także te, które są zaprzeczeniem architektonicznego rozwoju. Nie zabraknie też kontrowersyjnych budynków, jak i nieznanych arcydzieł. Jak mówią krytycy – wykład ma zachęcić do „snobizmu na architekturę”.

prowadzenie spotkania: Romuald Demidenko

patronat medialny: ARCH / www.archsarp.pl

Galeria BWA | Al. Niepodległości 19 | 65-048 Zielona Góra | Tel./Fax 0048 68 325 37 26 | www.bwazg.pl | bwa@bwazg.pl | facebook.com/bwazielonagora